Etap III - Szkolenie ewangelizatorów

Maranatha

Maranatha: kurs pozwala przeżyć doświadczenie Apokalipsy.

Jest on studium ostatniej księgi Pisma Świętego, które od spojrzenie na nią z góry, na wzór Jana prowadzi w dół, co codzienności, aby stawić czoła wszystkim przeciwnościom życia z nadzieją, wołając z głębi serca: „Maranatha, przyjdź Panie Jezu!”.
Piotr

Piotr: eklezjologia

Miejsce i rola Kościoła w planie zbawienia. Kurs ukazuje podstawowe zasady eklezjologii na bazie Pisma Świętego i dokumentów Kościoła.


Święty Hieronim

Święty Hieronim: wprowadzenie do Biblii

Wejść we wspaniały świat Biblii. Jak poprawnie rozumieć i interpretować Słowo Boże? Ten kurs daje narzędzia by odkryć głębiej Pismo Święte, zrozumieć wewnętrzny świat Biblii, odkryć rodzaje literackie, języki, sposób narodzin i kształtowanie się Biblii.

Łukasz

Łukasz: apologetyka

Doprowadzić uczestników do głoszenia służącego wyznaniu i uzasadnieniu swojej wiary. Kurs przekazuje jakich form i metod wyznawania i uzasadniania naszej wiary używać wobec braci nie rozumiejących czym jest Kościół Katolicki oraz jak wyjaśniać błędy głoszone przez innych.

Teologia biblijna

Teologia biblijna: pogłębić istotne tematy Starego i Nowego Testamentu

Kurs pozwala poznać i pogłębić siedem podstawowych tematów Starego Testamentu oraz siedem głównych tematów Nowego Testamentu.


Rzeka życia

Rzeka życia: liturgia

Odkryć, jak w liturgii sprawuje się i przeżywa zbawienie, które głosimy. Gdy celebrujemy Liturgię właczamy się w sprawowanie przez Jezusa dzieła Zbawienia. Kurs wprowadza w piękny świat celebracji liturgicznej.

Jetro

Jetro: ekumenizm

Kurs w opracowaniu.