Koszyk intencji

Zamów Mszę Świętą

Msza Święta zostanie odprawiona przez Pasterza Wspólnoty bądź (w przypadku niemożliwości odprawienia przez Niego) poproszonego innego kapłana. Aby intencja została przekazana kapłanowi należy poprawnie wypełnić formularz, wysłać go do nas, wpłacić ofiarę na nasze konto bankowe i czekać na potwierdzenie przyjęcia intencji.


MSZE ŚWIĘTE INDYWIDUALNE TERMINOWE I BEZTERMINOWE

Istnieje także możliwość zamawiania Mszy Świętych indywidualnych: terminowych i bezterminowych, w różnych intencjach. Msza Święta zostanie odprawiona w terminie podanym przez Ofiarodawcę (terminowa) lub w najbliższym czasie po otrzymaniu intencji (bezterminowa). Ofiara jest dobrowolna.

MSZE GREGORIAŃSKIE

Msze święte gregoriańskie to według tradycji Kościoła 30 Mszy świętych odprawionych w intencji jednej osoby zmarłej przez 30 kolejnych dni. Nazwa ta pochodzi od imienia papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który na skutek prywatnego objawienia (podczas którego widział zmarłego zakonnika cierpiącego w czyśćcu), w taki sposób modlił się za zakonnika imieniem Justus. Modlitwa papieża okazała się skuteczna, a tradycja Mszy Świętych gregoriańskich utrwaliła się na stałe w Kościele. Wierni żywią nadzieję, że Bóg w swoim miłosierdziu przez wstawiennictwo św. Grzegorza uwolni zmarłego z kar czyśćca.

Msze święte gregoriańskie odprawiamy w najbliższym miesiącu od przysłania ofiary lub w miesiącu podanym przez Ofiarodawcę. Minimalne składane ofiary wynoszą 1500 złotych. Msze Święte gregoriańskie będą najczęściej przekazywane kapłanom misjonarzom archidiecezji katowickiej.

Nadsyłając intencje Mszy świętej prosimy pamiętać o zaznaczeniu: treści intencji, adresu ofiarodawcy, wysokości ofiary. Ofiarę bardzo prosimy przesyłać przelewem na podane niżej konto bankowe parafii.

Intencja Mszy Świętej*:

Adres ofiarodawcy*:

Adres email*:


Podpis*:


Przepisz token graficzny*:
*Pola oznaczone gwiazdką są wymagane!

OFIARA

Bardzo prosimy o podanie dokładnych swoich danych adresowych, a w tytule przelewu wpisać: "INTENCJA MSZALNA - imię i nazwisko zamawiającego".

Nasz adres:


Parafia św. Józefa

ul. Piastowska 16
41-700 Ruda Śląska

Konto:

18 1020 2368 0000 2402 0602 6456

PKO Bank Polski